Junior Awards

Under 7s
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2009/10 not awarded not awarded Mollie Tuff
2008/09 Fiona Neave Girls: Charlotte Flemming

Boys: Joel Pollington

Leon Roelleke
2007/08 Leon Roelleke Girls: Nancy Hebron

Boys: William Cooper

Thomas Gore
2006/07 Matthew Branch Girls: Nicole Hull

Boys: Matthew Ross

Theo Wheadon
2005/06 William Cooper Girls: Alex Halfhide

Boys: Matthew Morley-Jacob

Antonia Kitchiner
2004/05 Hannah Clark Girls: Katie Steel

Boys: Matthew Cooper

Archie Hall
2003/04 Christopher Mayes Michael de Mello Alex Rumbold

Under 8s
Year Coaches Award Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2017/18 Harry Lakin Girls: Florence Green

Boys: Alex Flanagan

Tilly Hichens
2016/17 Anya Handley Girls: Freya Clark

Boys: Arthur Young

Katie Maddison
2015/16 Leo Parish Girls: Sofia Robinson

Boys: Edward Flanagan

Alex MacDonald
2014/15 Georgia Sawyer (Player’s Player) Girls: Romilly Ireland

Boys: Alessio Ebdon

Allanah O’Brien
2013/14 not awarded Girls: Vera Gavrisheva

Boys: Cameron Waite

Austin Bird
2010/11 Arthur and Willem Owens (player’s player) Anne-Louise Macaskill Holly Dods

Under 9s
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2009/10 Jamie Carol Girls: Zaynah Rehman

Boys: Tom Gore

Hannah Watson
2008/09 Nicole Hull Girls: Charlotte Ellmore

Boys: Matthew Branch

Alexandra Jellicoe
2007/08 Sarah Benson Girls: Georgina Stevens

Boys: David Gore

Michael Godwin
2006/07 Francesca Moore Girls: Isabella Minks

Boys: Matthew Cooper

Imogen Hewing-Powell
2005/06 Alex Rumbold Girls: Ella Rumbold

Boys: Connor Joyce

Ellie Stockwell
2004/05 Thomas Edwards Girls: Harriet Balding

Boys: C J Mayes

George Halls
2003/04 Girls: Natasha Playell

Boys: James Seager

Girls: Bronwyn Hoskins-Davies

Boys: Alex Mayes

Girls: Beth Speakman

Boys: Thomas Edwards

2002/03 Girls: Natasha Playell

Boys: James Gall

Girls: Emily Acorn

Boys: Ben McFadzean

Girls: Olive Ball

Boys: Oliver Headon

2001/02 Girls: Katherine Roberts

Boys: Jonathan Gall

Girls: Jocasta Staines

Boys: James Gall

Girls: Twinkie Jones

Boys: Alan Paddon

2000/01 Girls: Kate Maxey

Boys: Elliot Ball

Girls: Kate Johnston

Boys: Jonathan Gall

Girls: Katie Roberts

Boys: Nick Horne

1999/2000 Girls: Hannah Maxey

Boys: Adam Carter

Girls: Helena Roberts

Boys: Alastair Lennox

Girls: Twinkie Jones

Boys: Connor Bigland

1998/99 Girls: Katie Smith

Boys: Richard Nourse

Girls: Kerry Fisher

Boys: Matthew Standen

Girls: Grace Cole

Boys: William Hodge

1997/98 Girls: Antonia Speakman

Boys: Richard Nourse

Girls: Ruth Astle

Boys: Frankie Clough

1995/96 Girls: Megan Scannell

Boys: Robert Foster

Girls: Amanda Smith

Boys: Matthew Nicks

1994/95 Boys: Matthew Nicks Girls: Sarah Bolton

Boys: Jamie Webber

1992/93 Oliver Darke Rory Feldman

Under 10 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Sam Acton Aaron Bateman Max Tombs Edward Flanagan
2016/17 Patrick Towns Aaron Bateman Max Tombs Cameron Waite
2015/16 Malachi Knowles Nathan Sims Austin Bird Sami Marouane
2014/15 Tyler Tombs Liam Walsh Benjamin Wheadon Tom Steingold
2013/14 Tom Steingold Matthew Gilbert Toby Mountford Denis Van der Werff
2010/11 Theo Wheadon Justin Ross not awarded

Under 10 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Anya Handley Isabella Caviel Evie Ebden Louise Aduikwu
2016/17 Poppy Guy Imogen Baker Connie Ratley Jess Philpot
2015/16 Jess Tuff Romilly Ireland Isobel Shadbolt Izzy Sawyer
2014/15 Vera Gavrisheva Hannah Richards Abbie Camp Vera Gavrisheva
2013/14 Olivia Copeland Emma Robinson Hannah Richards Isabel Scott
2011/12 Fiona Neave Samantha Whetstone Megan Gayler Katie Barber
2010/11 Lucy Wilde Lily Moore Annie Steingold

Under 11 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2009/10 Michael Godwin Matthew Ross David Gore
2008/09 Stephan Harrison David Gore Matthew Cooper
2007/08 Alex Rumbold James Poulton C J Mayes
2006/07 C J Mayes Casper Everett Andrew Court
2005/06 Oliver Headon Marcus Joyce Daniel Thomas
2004/05 Ollie Lane Josh Clarke Alex Mayes
2003/04 Alastair Lennox Jack Joslin Alan Paddon
2002/03 Jonathan Gall Elliot Ball Scott Smith
2001/02 Chris Burle Nick Horne Joe de Mello
2000/01 Jonathan Gall Joe de Mello William Hodge
1999/2000 Jack Knight

Jack Moss

Jonathan Hennessey Andrew Kirkby
1998/99 Chris Prowting Thomas Feltwell Andrew Fox
1997/98 Robert Foster Patrick Fisher
1995/96 Andrew Nourse Christopher Thoung
1994/95 Patrick Howeson Christopher Struthers
1992/93 David Heard Philip Goode

Under 11 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2009/10 Elona Woodford Phoebe Burns Alex Went
2008/09 Bethany Hawkins Jemima Mann Imogen Hewing-Powell
2007/08 Bea Stone Daisy Masterson Anna Lane
2006/07 Kat Seager Alice O’Connor Katie Ockenden-Evans
2005/06 Abigail Ashford Grace Richards Katherine Lee

Nadia Wheadon

2004/05 Imogen Hargreaves Adrienne Devonish Clarissa Price
2003/04 Twinkie Jones Eleanor Grainger

Stephanie Carter

Jocasta Staines
2002/03 Kate Maxey Megan Millburn Georgina Bojarski
2001/02 Kate Maxey Harriett Price Belinda Peacock
2000/01 Charlotte Roberts Sarah Eager

Louise Patterson

Jennifer Allen
1999/2000 Phillipa Malicka Abby Wright

Louise Patterson

Charlotte Turner
1997/98 Megan Scannell Emma Byrne
1996/97
1995/96 Jenny Malicka Rebecca Bailey
1994/95 Melanie Burrow Natalie Waspe
1992/93 Julie Hunter Nicola Sutton

Under 12 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Austin Bird Lucas Hewstone Jack Wright Tom Bowerman
2016/17 Lucas Hewstone Jamie Marland Jake Rickett Malachi Knowles
2015/16 Jamie Marland John Bailey James McBurney Toby Mountford
2014/15 Thomas Ebden Marcus Ireland Aryan Sharma Oliver Williamson
2013/14 not awarded Aaron Tyler Aryan Sharma Tom Ebden
2010/11 Theo Wheadon Henry Darcy-Smith William Cooper

Under 12 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Jess Philpott Mia Bowring Amy Holden Elizabeth Ebden
2016/17 Jessie Kam Jess Tuff Beth Wright Hannah Richards
2015/16 Jessie Kam Isabella Copeland Hannah Richards Rosie Lewis
2014/15 Emma Philpot Beatrice Smith Connie Threadgold Freya Wadey
2013/14 Development: Mollie Tuff

Academy: Fiona Neave

Development: Juliette Skilling

Academy: Natasha Farrow

Development: Kimaya Naidoo

Academy: Karathia King

Development: Izzy Lander

Academy: Katie Barber

2010/11 Elona Woodford Dolores Eagle Charlotte Ellmore

Under 13 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2009/10 CJ Mayes Steven Harrison Alex Rumbold
2008/09 Alex Rumbold Tyler Mari George Halls
2007/08 Oliver Headon Harry Pratt Daniel Thomas

James Ruff

Alex Mayes

2006/07 Rob Nichol David de Lima Harry Smith

Daniel Thomas

2005/06 Matthew Lewis Simon Bird Alan Paddon
2004/05 Matthew Lewis Ed Luke Elliot Ball

Scott Smith

2003/04 Elliot Ball Jack Mallet-Vickers Scott Smith
2002/03 Andrew Kirkby Joe de Mello Charles Hunt
2001/02 James Stock David Bolton Sam Eastoe
2000/01 Chris Prowting Philip Hunt Ed Thorogood
1999/2000 Chris Prowting Andrew Brownlie William Stock
1998/99 Peter de Giorgio-Miller
1997/98 Thomas Hodges Philip Mumford
1995/96 Oliver Darke Tristan Armstrong

Jordan Lau

1994/95 Adam Hunter Matthew Hurford
1992/93 David Evans Robert Wallbank

Under 13 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2009/10 Anna Lane Ruth Alderton Sarah Kennedy
2008/09 Madeline Smith Ellen Ronn Daisy Masterson
2007/08 Emma Johnstone Katie Cheung Beth Speakman
2006/07 Kirsty Connor Ella Alderton Natasha Playell
2005/06 Jenny Spindler Georgia Herron Rosie Patterson
2004/05 Kate Maxey Charlotte Crisp Fiona Farrington
2003/04 Meredith Wilsher Natalie Davis Georgina Bojarski
2002/03 Louise Patterson Sophie Stock Laura Hunt
2001/02 Rush Astle Natalie Ring Emma Lennox
2000/01 Sophie Maxey Laura Appleby Bryony Wise
1999/2000 Julia Butterworth Sarah Dewar Sophie Doe
1998/99 Laura Stonebank

Emma Stephenson

Sarah Bolton The Team!
1997/98 Hannah Maxey Natalie Gilder
1995/96 Nicola Wood Kirsty Scott
1994/95 Natalie Wybrow Claire Noakes
1992/93 Marie Arber Lindsay Fox

Under 14 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Dillon Anthony Toby McBurney Jack Peffer Marcus Ireland
2016/17 Dillon Anthony Marcus Ireland Luke McGee Tom Ebden
2014/15 Jamie Carroll James Thomson Theo Wheadon Oliver Middleton
2013/14 Charlie Robinson Cameron Grant Adam Mountford Matt Branch
2010/11 Andrew Court Connor Joyce Oliver Burns
2006/07 Ollie Lane Charles Oliver Matt Lewis
2005/06 Scott Smith Martin Lee Joe Chitty
2004/05 Patrick Croot Joe de Mello Ryan Nicks
2003/04 Jack Moss Richard Carter Tom Bullen
2001/02 Andrew Brownlie Marc Dowling Michael Freeman
2000/01 Duncan Feldman Alex Gibson Michael Freeman
1997/98 Ollie Darke Steven Green
1995/96 Adam Hunter Ben Wallace
1994/95 Martin King Robert Wallbank
1992/93 Tom Randall David Hunter

Under 14 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Jessie Kam Isabelle Keegan Catherine Killeen Lauryn Harrod-Rothwell
2016/17 Pien Kam Freya Wadey Annabelle Gregory Rebecca Creevy
2015/16 Pien Kam Kiera Hornsby Abigail Burrows Lauren Waters
2014/15 Development: Annabelle Harle

Academy: Laura Clesham

Development: Francesca Pankhurst

Academy: Hennessey Murray

Development: Louise Fiddimore

Academy: Olivia Snooks

Development: Lucy Aitchison

Academy: Jess Bowden-Goody

2013/14 Development: Tara Durkan

Academy: Lucy Wilde

Development: Sophie Bolwell-Davies

Academy: Georgina Hodgkins-Brown

Development: Connie Kitchiner

Academy: Annie Steingold

Development: Claudia Topel

Academy: Grace Stubbings

2010/11 Kate Rockliff Sarah Kennedy Ellie Smith
1997/98 Kirsty Scott Rosie Grimshaw
1995/96 Vicky Hutley Jo Scott
1994/95 Marie Arber

Laura Thom

Kate Franklin
1992/93 Louise Arber Kate Girling

Under 15 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
1999/2000 Philip Mumford Robert Hartley Martin Amundsen
1998/99 Oliver Darke Peter Llewellyn Tom Hodges
1997/98 David Carter Andrew Foster
1995/96 Martin King Robert Wallbank
1994/95 Martin King Robert Wallbank

Under 15 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award
2007/08 Katie Roberts Stephanie Agar Georgia Herron
2006/07 Chelsey Claridge Jessica Langley U15G ‘A’ Team
2005/06 Helena Roberts Georgia Stevens Naomi Willey

India Cooper

2004/05 Helen Fagg Helena Roberts Kerry Fisher
2003/04 Louise Patterson Jennifer Tully Phillipa Malicka
2002/03 Julia Butterworth Sarah Sturgeon Joanne Eager
2001/02 Sophie Doe Sophie Maxey

Emma Gibbins

Georgina Speakman
2000/01 Sarah Dewar Georgina Speakman Grace Reeman
1999/2000 Natalie Gilder Kerry Sutton Jenny Malicka
1998/99 Kirsty Scott Natalie Waspe Zoe Cranleigh
1995/96 Kirsty Edmonds
1994/95 Gail Hanson Anne Feltwell

Under 16 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2015/16 Charlie Robinson Tom Pegrum Tom Ebden Matt Ross
2010/11 Connor Joyce Alex Rumbold Tyler Mari Alex Mayes
2009/10 Ben Sully Alex Rumbold Harry Smith CJ Mayes
2007/08 Sam Rayner Simon Bird Scott Smith
2006/07 Patrick Croot Jack Mallet-Vickers Joe de Mello
2005/06 Frank Clough Tom Bullen Jack Mallet-Vickers
2004/05 James Stock Richard Nourse Dan Williams
1999/2000 Rory Feldman Peter Llewellyn Nick Bastian
1994/95 David Hunter Neil Ashford
1992/93 David Binns Alex Ward-Booth

Under 16 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Pien Kam Daisy Alderson Beatrice Smith Lauren Willson
2016/17 Claudia Topel Caitlin Murray Alice Birch Annie Steingold
2015/16 Annie Steingold Laura Clesham Claudia Topel Amber Aitken
2014/15 Jenai Chinoy Alex Went Emily Bird Elona Woodford
2013/14 Nicole Benfield Anna Moseley Antonia Kitchiner Natasha May
2011/12 Zoe Abulzahab Nicola Rhodes Alison Aspinall Georgia Goodridge
2010/11 Hattie Holmes Maddie Smith Emma Johnston Maddy Newlyn
2009/10 Prudence Jones Ellen Ronn Adrienne Devonish Jessica Jellicoe
1997/98 Sophie Mckenna Sarah Wilcox
1995/96 Sarah Suttton
1994/95 Jennifer Goddard Jane Clark
1992/93 Emma King Vicki Glenister

Under 18 / Senior Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2014/15 David Gore Matt Branch Mikey de Mello Tom Woollatt
2010/11 Hugh Fillingham Charles Oliver Josh Clark Simon Bird
2009/10 Sam Rayner Ben Parker Mike Pipe Simon Bird
2007/08 David Bolton Adam Carter Gerard Wiley
2006/07 Richard Nourse n/a Tommy Ing
2005/06 Andy Fox Tim Fox Phil Hunt

Ed Thorogood

2004/05 Andy Fox George Mann Ed Thorogood
2003/04 Andy Fox Sam Eastoe Phil Hunt
2002/03 William Stock David Matthews Daniel Williams
2001/02 Royce Waters Andrew Nourse Peter Devereux
2000/01 Rory Feldman Simon Fairclough Philip Goode
1999/2000 Robert Fordham Gavin Spencer Ben Wallace
1998/99 Philip Wilkinson Duncan Buckmaster

Matthew Fletcher

Andrew Foster
1997/98 Adam Hunter Matthew Fletcher
1996/97
1995/96 Adam Hunter Matthew Fletcher

Under 16/18 Boys
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Tom Gore Luke Mcgee Tom Pegrum Matt Ross
2016/17 Tom Gore Ben Middleton Oliver Middleton Will Cooper

Under 18 Girls
Year Players’ Player Most Improved Player (Dewar) Sportsmanship Award Coaches Award
2017/18 Annie Steingold Rhiannon May Henney Murray Nicole Hull
2016/17 Georgie Hodgkins-Brown Jenna Williams Emily Bird Elona Woodford & Antonia Kitchiner
2015/16 Ellie Smith Elona Woodford Antonia Kitchiner Jemima Mann
2010/11 Bethan Gregory Martha Jenkinson Olivia Ball Georgia Herron
2009/10 Jess Ecott Rosie Patterson Jenny Elias Harriet Price
2008/09
2007/08 Becky McGuiness Poppy Church Kathryn Ecott
2006/07 Helen Fagg Claudia Sidoli Toni Speakman
2005/06 Helen Fagg Sophie Maxey Laura Appleby

Emma Gibbins

2004/05 Sarah Bolton Sophie Maxey George Speakman
2003/04 Becky Bailey Hannah Maxey Sarah Dewar
2002/03 Sarah Bolton Georgina Speakman Catherine Russell
2001/02 Laura Jones Sarah Ponting Natalie Melvin
2000/01 Crystal Hawkins Hannah Maxey Tizzy Thorogood
1999/2000 Sarah Wilcox

Laura Jones

Kirsty Scott Sarah Sutton
1998/99 Jo Scott

Laura Jones

Jo Scott Rachel Buckmaster
1997/98 Jo Scott Sarah Sutton